torba do wózka - torbydlamam.pl

Jaką torbę do wózka dziecięcego wybrać?

Torba do wózka dziecięcego musi mieć odpowiednią pojemność, a także być dobrze przemyślana i zorganizowana. Obowiązkowa powinna też pasować do modelu naszego wózka. Warto, aby torba była zgodna z wymaganiami mamy. W końcu to ona będzie korzystała z tej torby, a nie dziecko.

Jaką torbę do wózka dziecięcego wybrać i czym kierować się przy jej wyborze?

Sprawdźcie.

torba do wózka - torbydlamam.pl
Jaka powinna być idealna torba do wózka?

Jakie są rodzaje toreb do wózków?

Pośród toreb do wózków wyróżnić można trzy główne ich rodzaje:

  • torby uniwersalne – pasujące do większości wózków dziecięcych,
  • torby z wózkiem – stanowią one dodatek do wózka,
  • torby wielofunkcyjne – najpopularniejszym przedstawicielem tej grupy są torbo – plecaki.

Ponadto, można spotkać torby z przewijakami i paroma innymi akcesoriami. Jednak to nie dodatki są najważniejsze, a sama torba.

Torba uniwersalna

Oprócz tego, że te rodzaj torby pasuje do wszystkich lub prawie wszystkich modeli wózków dziecięcych to również jego wygląd jest uniwersalny. Dzięki temu torba powinna przypaść do gustu również tacie, który nie będzie zmuszony paradować z torbą w kwiatki czy motylki. Tego rodzaju torby bardzo łatwo zaczepić do wózka, jak i je odczepić.

Torba z wózkiem

W znacznej większości przypadków torba stanowi wyposażenie wózka dziecięcego. Jednak w sytuacji, gdy nie będzie ona załączona lub torba obecna w zestawie z wózkiem nie będzie nam odpowiadać możemy zakupić inną.

Torba 2w1

Jest to torba, którą możemy zawiesić na wózku, a w razie potrzeby zdjąć i nosić na plecach. W ten sposób, w zaledwie parę sekund torba do wózka zamienia się w wygodny, pojemny i dobrze zorganizowany plecak, który pozwala mieć obie ręce wolne.

torba do wózka - torbydlamam.pl
Torba uniwersalna, torba 2w1, a może organizer? Co wybrać?

Na co zwrócić uwagę kupując torbę do wózka?

Wybierając torbę do wózka powinniśmy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:

  • pojemność torby – powinna ona być na tyle duża, aby bez problemu zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy, a przy okazji na tyle mała, aby nie stanowić utrudnienia przy prowadzeniu wózka,
  • waga torby – torba nie powinna być ciężka, nie powinna ona więc być wykonana z ciężkich materiałów czy posiadać stelaży, które dodadzą wagi,
  • zorganizowanie wnętrza – czyli liczba kieszeni w torbie oraz ich przemyślane rozmieszczenie, dobra torba powinna zawierać wiele przegródek, w tym te przewidziane na butelki z mlekiem, pieluchy, ale również na rzeczy mamy, jak telefon czy balsam ochronny do ust,
  • pasek – najlepszym wyborem jest torba, w której mamy możliwość dostosowania długości paska, dzięki temu z torby będziemy mogli wygodnie korzystać nie tylko jako elementu wózka, ale też odrębnego i przydatnego dodatku,
  • mocowanie – zdarza się, że torba posiada specjalne zaczepy do wózka, który jednocześnie zapobiega nieumyślnemu jej odpięciu się oraz ogranicza bujanie się torby na boki, mocowanie torby jest również ułatwieniem podczas wyciągania chusteczek czy jakiejkolwiek innej rzeczy ze środka torby,
  • materiał – chodzi tutaj o materiał z jakiego zrobiona jest torba, tkanina powinna być odporna na zabrudzenia, łatwa w czyszczeniu i wodoodporna, ostatnia cecha jest ważna nie tylko ze względu na deszcz, ale również na potencjalne ryzyko rozlania się napoju wewnątrz torby.

Dla wielu osób istotnym aspektem jest również to jak torba się prezentuje. I nie ma się co temu dziwić, bo niewiele osób chętnie maszerowałoby z torbą w motylki czy dinozaury.

Akcesoria dodatkowe w torbie do wózka dziecięcego

Kupując torbę możemy natknąć się na wiele dodatków do niej. Najczęściej dodawany do torby jest przewijak. Jednak spotkać można się również z opakowaniami czy torbami termoizolacyjnymi i wieloma innymi rzeczami, które zależą wyłącznie od fantazji producenta.

A może zamiast torby organizer?

Duża i pojemna torba jest wspaniałym rozwiązaniem dla wózków dziecięcych, jednak przy spacerówkach może ona nie zdać egzaminu.

Do wózków spacerowych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup niewielkich i jednocześnie bardzo poręcznych organizerów montowanych na rączce wózka. Organizery te wbrew pozorom są dość pojemne. Zmieści się w nich wszystko co powinno mieć się pod ręką przy opiece nad dzieckiem, czyli butelka, pieluszki, chusteczki, a także klucze czy telefon.

Organizery możemy spotkać w różnych rozmiarach. Ich długość wynosi najczęściej od około 30 do 40 centymetrów, wysokość od 15 do 20 centymetrów, a szerokość od 5 do 10 centymetrów.

torba do wózka - torbydlamam.pl
Jakie są opinie o torbach do wózków dziecięcych? Jakie są ich ceny?

Czy torba idealna to torba pojemna?

Wielkość torby i to ile rzeczy jest w stanie pomieścić to najczęściej pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy. Nie może ona jednak być za duża, aby nie przewrócić wózka. Nie może ona również obijać się o nogi rodzica w trakcie spaceru.

Opinie

Zdania rodziców w kwestii zakupu torby są jednomyślne. Dobrze dobrana torba pozwoli na zabranie wszystkiego co potrzebne przy opiece dziecka, a jednocześnie zapewni nam komfort i spokój, ponieważ wszystko w torbie będzie dobrze zorganizowane i łatwe do znalezienia.

Producenci

Torby do wózków dziecięcych produkują firmy takie jak BabyOno, Canpol, Caretero, Chicco, Cybex, Easywalker, Hauck, Lassig, Mutsy, Navington, Per Perego, Prince Lionheart, Skip Hop, X-lander czy Zuma Kids.

Ceny

Ceny toreb do wózków dziecięcych zaczynają się od około 20 złotych, a kończą na około 500 złotych. Duża różnica cen występuje ze względu na wielkość i pojemność torby, ilość kieszonek, materiał z jakiego ją wykonano oraz załączone akcesoria.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wyborze toreb do wózka to obejrzyjcie poniższe wideo:

A jaka według Was powinna być idealna torba do wózka dziecięcego?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *